Gizlilik Politikası

Benosso İnternet Yazılım ve Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi (bundan sonra “Benosso” diye anılacaktır) tarafından işletilen ve www.skyie.net adresinde yer alan siteyi kullanan, üye olan kişilerin kişisel verileri (unvan, anahtar kelime, görseller, ad ve soyad, sektör bilgileri, adres, e-posta vb.) işlenmekte olup, iş bu politika bu verilerin nasıl ve ne şekilde toplandığına, korunduğuna ve kullanımına ilişkin koşul ve şartları belirlemektedir.

Benosso tarafından işletilen siteden hizmet alımları sırasında doldurulan üyelik formlarından ve anketlerden elde edilen bilgiler Benosso tarafından toplanmakta ve saklanmaktadır. Talep edilen bilgiler, Benosso tarafından veri paylaşımında bulunan kişilere doğrudan pazarlama yapmak, istatistiki analiz yapmak, performans değerlendirmek, kendi ve iş ortaklarının pazarlama kampanyalarında, bağış kampanyalarında, yıllık rapor ile benzeri raporlarda kullanmak üzere ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılabilecektir. Ancak toplanılan bu veriler kullanıcın/üyenin/müşterinin bilgisi olmadan veya başka bir talimat olmaksızın üçüncü şahıslarla paylaşılmamakta ya da ticari bir amaçla satılmamaktadır. Benosso tarafından elde edilen bilgiler gizli tutulacak ve bu bilgilerin kamuya arz edilmesinin veya yetkisiz kişilerce kullanımının engellemesi için gerekli tüm tedbirler alınacaktır.

Benosso tarafından kişisel bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla temas kurmak için kullanılabilir. Dönem dönem kullanıcılarına/üyelerine/müşterilerine yeni ürünler, yeni özellikler, kampanyalar, promosyonlarla ilgili bilgi gönderiminde bulunabilir. Siteye üye olunması esnasında bu tarz bildirimlerin alıp almaması hususunda seçim yapabilirler. Daha sonrasında da bu seçimlerinde değişiklik yapabilirler.

Kişisel bilgiler kullanıcılar/üyeler/müşteriler ile temas kurmak veya sitedeki tecrübelerini iyileştirmek (hizmetlere ilişkin bakım ve destek, mevcut hizmetlerin geliştirilmesi, yeni hizmetler oluşturulması ve kişiye özel hizmetler sunulması gibi) amacıyla kullanılabileceği gibi veri tabanı oluşturma, üyeliklerin sürdürülmesi ve faaliyetlerin gerçekleştirmesi amacıyla da işlenebilecek, saklanabilecek ve üçüncü kişilere aktarabilinecektir.

Sistemle ilgili teknik sorunların tanımlanması ve çözülmesi için, Benosso gereken hallerde kullanıcılarının/üyelerinin/müşterilerinin IP adresini kaydetmesi ve bunu kullanması söz konusu olabilmektedir. IP adresleri, kullanıcıları genel şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

Benosso tarafından kullanıcılarının/üyelerinin/müşterilerinin güvenliğini sağlamak adına kredi kartı bilgileri hiçbir suretle saklanmamaktadır. Kredi kartı ile yapılan tüm ödeme işlemleri Benosso’ya ait arayüz üzerinden kullanıcılarının/üyelerinin/müşterilerinin bankaları ile bilgisayarları arasında gerçekleştirilir.

Benosso’nun sepet, ödeme ve üyelik sayfalarında "Secure Sockets Layer" (SSL) teknolojisi kullanılmaktadır. 128 bit SSL sertifikası ile kişisel bilgiler korunduğundan ve bu sistemin kırılması mümkün olmayan uluslararası bir şifreleme standardına sahip olduğundan üçüncü şahısların kötü niyetli eylemleri engellenmektedir.

Kullanıcıların/üyelerin/müşterilerin onay vermesi halinde ödeme işlemleri, fatura kesimi ve işlenmesi, banka entegrasyonu, erişimine izin verdiği üçüncü kişi uygulamaları ve doğrudan pazarlama gibi amaçlarla verdiği onay çerçevesinde bilgiler işlenebilir, saklanabilir ve Benosso ile ortakları tarafından üçüncü kişilere devredilebilir.

Site üzerinden başka site ve uygulamalara link verilmesi mümkün olup, Benosso bu site ve uygulamaların gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. İş bu Gizlilik Politikası Prensipleri, sadece Benosso’nun kullanımına ilişkin olup üçüncü kişi konumundaki web sitelerini kapsamaz.

Aşağıda belirtilen sınırlı hallerde Benosso tarafından kullanıcılara/üyelere/müşterilere ait bilgiler "Gizlilik Politikası" hükümleri dışında üçüncü kişilere açıklayabilir.

  • Mevzuat hükümleri doğrultusunda yetkili hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının gerekli kıldığı zorunlu hallerde,
  • Kullanıcılar/üyeler/müşteriler ile akdedilen "Kullanıcı Sözleşmesi"' ve diğer sözleşmelerin gereklerini yerine getirilmesi ve bunları uygulaması amacıyla;
  • Yetkili idari ve adli otorite tarafından usulüne göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi hallerinde;
  • Kullanıcıların hakları ve ya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin gerekli olduğu hallerdedir.

Benosso, siteyi ziyaret eden kullanıcılar ve kullanıcıların web sitesini kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyası (Çerez-Cookie) kullanarak elde edebilir. Bahsi geçen teknik iletişim dosyaları, ana bellekte saklanmak üzere bir internet sitesinin kullanıcının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük metin dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası site hakkında durum ve tercihleri saklayarak İnternet'in kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, siteyi kaç kişinin ziyaret ettiğini, bir kişinin siteyi hangi amaçla, kaç kez ziyaret ettiğini ve ne kadar sitede kaldıkları hakkında istatistiksel bilgileri elde etmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı sayfalarından dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine yardımcı olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postalardan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için tasarlanmamıştır. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde tasarlanmıştır ancak kullanıcılar dilerse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde uyarı verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilirler.

Firmamız, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman sitede yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gizlilik Politikası hükümleri değiştiği takdirde, yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

Gizlilik Politikası, Kullanıcı ile akdedilen Kullanıcı Sözleşmesi’nin eki ve ayrılmaz bir parçası niteliğindedir.

Gizlilik politikamız ile ilgili her türlü soru ve önerileriniz için info@benosso.com adresine e-mail gönderebilirsiniz. Aşağıdaki iletişim bilgilerinden şirketimize ulaşabilirsiniz.

Firma Ünvanı: Benosso İnternet Yazılım ve Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi

Adres  : Kınıklı Mahallesi Hüseyin Yılmaz Caddesi No:67 Pamukkale Teknokent B Blok 107 Pamukkale/Denizli

E-posta: bilgi@benosso.com

Tel       :+90 545 511 11 21